2420/​930

Henry Kjærnulf (f. Ubberud 1911, d. 1975)

Et sæt på seks stole af eg, betrukket med blåstribet uld. Model 54. Udført hos Nyrup Møbelfabrik. (6)

Litteratur: Produktkatalog fra Nyrup Møbelfabrik.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

10.500 DKK

11 bud

1090415 10.500 DKK
122744 (Autobud) 10.000 DKK
974362 10.000 DKK
122744 (Autobud) 9.500 DKK
974362 9.000 DKK
122744 (Autobud) 8.500 DKK
974362 8.000 DKK
122744 7.500 DKK
1090415 7.000 DKK
974362 6.500 DKK
1090415 6.000 DKK