Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007)
“Nattergalen”. Fra H. C. Andersen-suiten. Sign. Carl-Henning Pedersen 1985, H. C. Litografi i farver. Lysmål 56×43.
Original stand. Monteret i passepartout. Undersøgt i ramme.
327204 |