2419/897
Fritstående skrivebord af teak med ben af forkromet metal og sko af teak. Front med to skabe med jalousilåger og bagside med to skabe med jalousilåger, bar og udtræksplade. 1950–60'erne. H. 75. L. 150. B. 75.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Stødmærker. Èn nøgle medfølger.
Moderne kunst og design, 7. maj 2024
Vurdering
Hammerslag