Michael Therkildsen (f. Horsens 1850, d. København 1925)
Parti med en hest under et træ. Sign. monogram. Olie på lærred. 38×27.
Proveniens: ABR auktion 404, 1980 nr. 199.
Behov for let overfladerensning.
1157459 |