2421/​817

Fritz Hansen

Sofa betrukket med grøn velour. Model 8122. Udført 1950érne. Udført og mærket hos Fritz Hansen. L. 155.

Litteratur: Fritz Hansen produktionskatalog 5101

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.

I Lyngby
Vur­dering

6.000 DKK