2418/​138

Kinesisk hatstand af porcelæn, dekoreret i farver med fugl og pæoner. Monteret som bordlampe. Mærket. H. ekskl. montering 27. Samt et par bordlamper af porcelæn, dekoreret med blomster. Mærket Qianlong, men 20. årh. H. 27. (3)

Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage. Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl.

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK