2420/​552

Viggo Boesen (f. København 1907, d. 1985)

Lænestol og skammel af bambus og flet. Løse hynder betrukket med blomstret stof. Udført hos R. Wengler, 1930'erne. (2)

Fremstår med kraftig alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

5.500 DKK

12 bud

909788 (Autobud) 5.500 DKK
951293 5.000 DKK
909788 (Autobud) 4.800 DKK
951293 4.600 DKK
909788 (Autobud) 4.400 DKK
951293 4.200 DKK
909788 (Autobud) 4.000 DKK
951293 3.800 DKK
909788 (Autobud) 3.600 DKK
951293 3.400 DKK
909788 3.200 DKK
951293 3.000 DKK