2420/552
Viggo Boesen (f. København 1907, d. 1985)
Lænestol og skammel af bambus og flet. Løse hynder betrukket med blomstret stof. Udført hos R. Wengler, 1930'erne. (2)
Fremstår med kraftig alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag
12 bud
909788 (Autobud) | ||
951293 | ||
909788 (Autobud) | ||
951293 | ||
909788 (Autobud) | ||
951293 | ||
909788 (Autobud) | ||
951293 | ||
909788 (Autobud) | ||
951293 | ||
909788 | ||
951293 |