2420/575
“Cigaren”. Et par lænestole med stel af eg, løse hynder betrukket med lyst uld. Model GE 240. Udført og mærket hos Getama, Gedsted. (2)
Præsenteret på Fabrikantforeningens Møbelmesse i Fredericia 13.-16. maj 1954.
Litteratur: “Møbler” nr. 6–1954, s. 9.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag
6 bud
827879 | ||
1039823 | ||
869654 | ||
1039823 | ||
869654 | ||
1039823 |