2420/​586

Johannes Hofmeister (f. Hjørring 1914, d. sst. 1990)

Kystparti. Sign. JH. Olie på lærred. 74×89.

Mindre krakeleringer samt afskalninger. Lærredet buler en anelse.

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

5.500 DKK

7 bud

883380 5.500 DKK
272006 (Autobud) 5.000 DKK
883380 4.800 DKK
272006 4.600 DKK
802154 (Autobud) 4.400 DKK
272006 4.400 DKK
802154 4.000 DKK