2421/261
Kinesisk krukke af porcelæn, dekoreret i underglasur blå med fisk og vandplanter. Yuan stil. 19. årh. H. 17,5. Diam. ved halsrand 13,5.
Aflejringer indvendigt. Kalkaflejringer på kanten. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Fra
i
Vurdering
1119251 |