2418/​784

Nanna Ditzel (f. København 1923, d. sst. 2005)

“Lulu”. Vugge af bøg monteret med hjul. Udført og mærket hos Brdr. Krüger. H. 83. L. 95. B. 60.

Jubilæumsudgave i forbindelse med Brdr. Krüger trædrejeris 125-års jubilæum. Denne mærket nr: 015/200.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag