2420/249
Christian Pram-Henningsen (f. København 1846, d. München 1892)
Portræt af en lille pige. Sign. monogram 71. Olie på lærred. 46×40.
Krakeleringer af varierende størrelse. Enkelte ridser. Behov for rensning og opstramning.
Vurdering
Hammerslag