Wilhelm Zillen (f. Slesvig 1824, d. København 1870)
En fårehyrde tager et hvil ved søen. Sign. monogram. Olie på papir monteret på malepap. 18×30.
Minimale retoucheringer. Let overfladerensning anbefales.