2421/​547

Hans Scherfig (f. København 1905, d. Fredensborg 1979)

“Flamingoer”. Sign. Scherfig 1978, Særtryk 2/13. Litografi i farver. Lysmål 43×28.

Litteratur: Lamberth “Jungle og savanne” nr. 37.

Papiret er let gulnet. Monteret i passepartout. Undersøgt i ramme.

I Lyngby
Vur­dering

10.000–15.000 DKK

20 bud

971560 16.000 DKK
246527 15.500 DKK
971560 (Autobud) 15.000 DKK
246527 14.500 DKK
971560 (Autobud) 14.000 DKK
246527 13.500 DKK
971560 (Autobud) 13.000 DKK
246527 12.500 DKK
971560 (Autobud) 12.000 DKK
1156567 11.500 DKK
971560 11.000 DKK
1156567 10.500 DKK
1048448 (Autobud) 10.000 DKK
1156567 10.000 DKK
1048448 (Autobud) 9.500 DKK
1156567 9.000 DKK
1048448 8.500 DKK
931481 8.000 DKK
175789 7.500 DKK
246527 7.000 DKK

Levering i USA fra 980 DKK forudsat den endelige pris ikke overstiger 50.000 DKK