2420/305
Carl Milton Jensen (f. Slagelse 1855, d. Højbjerg 1928)
Landskab med udsigt til Marselisborg Slot ved Aarhus. Sign. C. Milton Jensen 1907. Olie på lærred. 127×197.
Mindre krakeleringer. Retoucheringer.
Vurdering
Hammerslag
65005 |