2420/​342

Gustav Vermehren (f. København 1863, d. sst. 1931)

Aftenstemning ved Vor Frue kirke i Kalundborg. Sign. GV. Olie på mahogni. 24×31.

Behov for let overfladerensning. Retoucheringer.

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

700 DKK

14 bud

901288 700 DKK
998214 650 DKK
802818 (Autobud) 600 DKK
998214 550 DKK
802818 460 DKK
998214 (Autobud) 440 DKK
802818 440 DKK
998214 420 DKK
901288 400 DKK
998214 380 DKK
901288 360 DKK
905825 340 DKK
1063327 320 DKK
998214 300 DKK