2418/​807

Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)

To cirkulære skåle af patineret bronze, ene med støbt kantdekoration. Udført og stemplet hos Just Andersen. Dessin B4 og 211. H. 2 og 4. Diam. 19 og 25. (2)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag