2420/1223
Diamant- og safirring af 14 kt. hvidguld prydet med tre ovale facetslebne safirer samt syv brillantslebne diamanter. Vægt ca. 5,5 g. Str. 56.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mangler en sten.
Vurdering
Hammerslag
905048 |