2419/323
Kinesisk kop af porcelæn, udvendigt dekoreret i monokrom pink glasur, indvendigt med lotus. Mærket Qianlong og fra perioden. 18. årh. H. 5. Diam. 7,5.
Åbne krakeleringer på den nederste del af koppen.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. maj 2024
Vurdering
Hammerslag
61 bud