Per Kirkeby (f. København 1938, d. sst. 2018)
“Rønde-suiten”. Sign. PK 04. Ed. 150. Litografi. Bladstørrelse 29×21. Uindrammet. Ane Hejlskov Larsen: “Per Kirkeby. Malerier 1957–1977”, Borgen, 2002 medfølger.
806575 |