2420/​891

Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)

Reol med flytbare hylder af teak, senere monteret stel af eg. Udført hos C.M. Madsen for FDB, utydeligt mærket. H. 159. B. 122. D. 26.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Stel senere monteret.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

7.000 DKK

11 bud

886661 7.000 DKK
868561 6.500 DKK
886661 (Autobud) 6.000 DKK
868561 6.000 DKK
886661 4.400 DKK
868561 (Autobud) 4.200 DKK
886661 4.000 DKK
868561 (Autobud) 3.800 DKK
886661 3.600 DKK
868561 3.200 DKK
886661 3.000 DKK