Caroline van Deurs (f. Frederiksberg 1860, d. København 1932)
“Den rare Bassemand”. Børn samlet omkring en kurvelift i haven ved præstegården ved Pedersborg Kirke. Sign. monogram 1909. Olie på lærred. 58×81.
Proveniens: nedarvet i kunstnerens familie ind til i dag.
Afskalninger samt perforering af lærredet. Mindre krakeleringer samt mærke langs blændrammen. Behov for rens og let opstramning.
18 bud
865006 | ||
844567 (Autobud) | ||
1094807 | ||
844567 (Autobud) | ||
1094807 | ||
844567 (Autobud) | ||
1094807 | ||
844567 | ||
107745 (Autobud) | ||
844567 | ||
107745 (Autobud) | ||
844567 | ||
107745 | ||
844567 (Autobud) | ||
107745 | ||
844567 | ||
107745 | ||
1063327 |