2421/​772

To-personers sofa betrukket med rødt sømbeslået skind, ben af bejdset bøg. 1930–40'erne. L. 125.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Patineret skind med skjolder, ridser og mærker.

I Aarhus
Vur­dering

6.000–8.000 DKK