2420/​1245

En samling ringe af hhv. 8 kt, 14 kt., og 18 kt. guld prydet med røgkarts, rubin, turkis, diamant, udskåret kame m.m. Samlet vægt ca. 34 g. Str. 51–58. (10)

Tre ringe af 8 kt. guld, seks ringe af 14 kt. guld samt en ring af 18 kt. guld.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Flere fremstår ændret i str. En ring mangler stene. En ring graveret.

Smykker ▸ Ringe

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

5.500 DKK

9 bud

1096359 (Autobud) 5.500 DKK
846622 5.500 DKK
1096359 (Autobud) 5.000 DKK
846622 5.000 DKK
1096359 (Autobud) 4.800 DKK
846622 4.600 DKK
1096359 (Autobud) 4.400 DKK
846622 4.200 DKK
1096359 4.000 DKK