2420/1245
En samling ringe af hhv. 8 kt, 14 kt., og 18 kt. guld prydet med røgkarts, rubin, turkis, diamant, udskåret kame m.m. Samlet vægt ca. 34 g. Str. 51–58. (10)
Tre ringe af 8 kt. guld, seks ringe af 14 kt. guld samt en ring af 18 kt. guld.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Flere fremstår ændret i str. En ring mangler stene. En ring graveret.
Vurdering
Hammerslag
9 bud
1096359 (Autobud) | ||
846622 | ||
1096359 (Autobud) | ||
846622 | ||
1096359 (Autobud) | ||
846622 | ||
1096359 (Autobud) | ||
846622 | ||
1096359 |