2420/54
Bertel Thorvaldsen, efter
“Natten”. Relief af støbt gips, bagside med krog til ophæng. Udført for Thorvaldsens Museum. Diam. 80.
Afslag. Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. maj 2024
Vurdering
Hammerslag
35 bud