2420/247
Feodor Panfilovich Nesterov (f. 1877, d. 1966, russisk maler)
Portræt af en pige. Sign. F. P. Nesterov 1918 (med kyrilliske bogstaver). Olie på lærred monteret på lærred. 29×25.
Lærred kan strammes op. Minimale ridser og afskalninger samt flere krakeleringer.
Vurdering
Hammerslag
22 bud
1157104 | ||
843378 | ||
1157104 | ||
843378 | ||
1157104 | ||
1039908 | ||
1131169 (Autobud) | ||
1039908 | ||
1131169 (Autobud) | ||
1039908 | ||
1131169 | ||
1039908 | ||
1113666 | ||
1131169 (Autobud) | ||
1157104 | ||
1131169 (Autobud) | ||
882182 | ||
1131169 (Autobud) | ||
882182 | ||
1131169 (Autobud) | ||
882182 | ||
1131169 |