2420/​247

Feodor Panfilovich Nesterov (f. 1877, d. 1966, russisk maler)

Portræt af en pige. Sign. F. P. Nesterov 1918 (med kyrilliske bogstaver). Olie på lærred monteret på lærred. 29×25.

Lærred kan strammes op. Minimale ridser og afskalninger samt flere krakeleringer.

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK

22 bud

1157104 3.200 DKK
843378 3.000 DKK
1157104 2.900 DKK
843378 2.800 DKK
1157104 2.700 DKK
1039908 2.600 DKK
1131169 (Autobud) 2.500 DKK
1039908 2.400 DKK
1131169 (Autobud) 2.300 DKK
1039908 2.200 DKK
1131169 2.100 DKK
1039908 2.000 DKK
1113666 1.950 DKK
1131169 (Autobud) 1.900 DKK
1157104 1.850 DKK
1131169 (Autobud) 1.800 DKK
882182 1.750 DKK
1131169 (Autobud) 1.700 DKK
882182 1.650 DKK
1131169 (Autobud) 1.600 DKK
882182 1.550 DKK
1131169 1.500 DKK