2421/762
Tre-personers sofa betrukket med sømbeslået patineret cognacfarvet skind, løse hynder betrukket med velour med skindkedere, ben af bejdset bøg. 1940'erne. L. 210.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Patineret skind med overfladiske krakeleringer og kradsemærker. To buler på ryggen.
Vurdering