2420/​121

N. P. Rasmussen (f. Odense 1847, d. København 1918)

En blåmejse siddende på en gren. Sign. monogram 28. Marts 1915. Olie på lærred. 27,5×33,5.

Enkelte minimale afskalninger, primært i venstre hjørne. Let overfladerensning anbefales.

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

4.800 DKK

20 bud

843489 (Autobud) 4.800 DKK
124799 4.600 DKK
843489 (Autobud) 4.400 DKK
124799 4.200 DKK
843489 (Autobud) 4.000 DKK
124799 3.800 DKK
843489 (Autobud) 3.600 DKK
124799 3.400 DKK
843489 (Autobud) 3.200 DKK
124799 3.000 DKK
843489 (Autobud) 2.900 DKK
124799 2.800 DKK
843489 (Autobud) 2.700 DKK
124799 2.600 DKK
843489 (Autobud) 2.500 DKK
124799 2.400 DKK
843489 (Autobud) 2.300 DKK
80306 2.200 DKK
843489 2.100 DKK
860148 2.000 DKK