2420/121
N. P. Rasmussen (f. Odense 1847, d. København 1918)
En blåmejse siddende på en gren. Sign. monogram 28. Marts 1915. Olie på lærred. 27,5×33,5.
Enkelte minimale afskalninger, primært i venstre hjørne. Let overfladerensning anbefales.
Vurdering
Hammerslag
20 bud
843489 (Autobud) | ||
124799 | ||
843489 (Autobud) | ||
124799 | ||
843489 (Autobud) | ||
124799 | ||
843489 (Autobud) | ||
124799 | ||
843489 (Autobud) | ||
124799 | ||
843489 (Autobud) | ||
124799 | ||
843489 (Autobud) | ||
124799 | ||
843489 (Autobud) | ||
124799 | ||
843489 (Autobud) | ||
80306 | ||
843489 | ||
860148 |