2420/​921

Louis Poulsen

Et par loftslamper af messing og aluminium med skære af glas. Udført og mærket hos Louis Poulsen. Typenr. 43850. 1950'erne. Diam. 25. (2)

Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1066202 1.050 DKK
882078 1.000 DKK