2421/​941

Vilhelm Wohlert (f. 1920, d. 2007)

Seks stole af teak, sæder betrukket med grønt uld. Designet 1958. Model 402 Udført hos Søborg Møbelfabrik. (6)

Litteratur: Mobilia 1959.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Betræk med pletter og huller.

I Aarhus
Vur­dering

6.000 DKK