2421/941
Vilhelm Wohlert (f. 1920, d. 2007)
Seks stole af teak, sæder betrukket med grønt uld. Designet 1958. Model 402 Udført hos Søborg Møbelfabrik. (6)
Litteratur: Mobilia 1959.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Betræk med pletter og huller.
Vurdering