2419/763
Alv Ringereide (f. 1907, d. 1968)
“Min hustru”. Sign. Ringereide, 1940. Akvarel på papir. Bladmål 50×35. Uindrammet.
Afrevet hjørne.
Vurdering
Hammerslag