2420/​176

Emil Krause (f. København 1871, d. Farum 1945)

Portræt af gammel mand - antageligt fra Færøerne. Sign. E. K. 1906. Olie på lærred monteret på malepap. 35×26.

Områder med let forrensning.

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

6.500 DKK

17 bud

830118 6.500 DKK
834576 6.000 DKK
830118 5.500 DKK
926250 (Autobud) 5.000 DKK
830118 4.800 DKK
926250 (Autobud) 4.600 DKK
830118 4.400 DKK
926250 4.200 DKK
834576 (Autobud) 4.000 DKK
926250 4.000 DKK
834576 3.600 DKK
962693 3.400 DKK
830118 3.200 DKK
834576 (Autobud) 3.000 DKK
830118 3.000 DKK
834576 1.550 DKK
926250 1.500 DKK