2420/904
Dansk design
Bakke af teak med bund af hvid formica, samt skål af drejet teak. Bakke ikke mærket. Skål mærket Artiform, Denmark, Siam Teak. Bakke: H. 7,5. L. 60. B. 36. Skål: H. 10,5. Diam. ca. 22. (2)
Brugs- og aldersslitage, herunder ridser og mærker. Bakke: Samlinger med limning, revner og mellemrum. Kanthak. Skål: Delvis med skjolder/nuanceforskel. Enkelte tørrevner.
Vurdering
Hammerslag
4 bud
1151387 | ||
868561 (Autobud) | ||
1151387 | ||
868561 |