2420/​904

Dansk design

Bakke af teak med bund af hvid formica, samt skål af drejet teak. Bakke ikke mærket. Skål mærket Artiform, Denmark, Siam Teak. Bakke: H. 7,5. L. 60. B. 36. Skål: H. 10,5. Diam. ca. 22. (2)

Brugs- og aldersslitage, herunder ridser og mærker. Bakke: Samlinger med limning, revner og mellemrum. Kanthak. Skål: Delvis med skjolder/nuanceforskel. Enkelte tørrevner.

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.350 DKK

4 bud

1151387 1.350 DKK
868561 (Autobud) 1.300 DKK
1151387 1.250 DKK
868561 1.000 DKK