2421/240
Thailandsk buddha af forgyldt bronze, stående på firedelt trone, holdende en skål. Rattanakosin stil. 20. årh.s begyndelse. H. 84.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Baldakin medfølger ikke
Fra
i
Vurdering