2421/​240

Thailandsk buddha af forgyldt bronze, stående på firedelt trone, holdende en skål. Rattanakosin stil. 20. årh.s begyndelse. H. 84.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Baldakin medfølger ikke

Fra i Aarhus
Vur­dering

4.000 DKK