2421/582
Arne Vodder (f. 1926, d. 2009)
Skænk palisander. Front med tre skuffer, skydelåge og fem udtræksbakker med hvidmalede fronter. Ene ende med opbevaringsrum. Top med kehlet bagkant. Udført hos Sibast møbler. H. 63. B. 165. D. 40.
Nøgle medfølger.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Hyldeholder mangler.
Vurdering
914456 |