2421/925
Niels Clausen, tilskrevet
Fritstående skrivebord af teak på afrundede ben, front med seks skuffer og bagside med ruminddelinger. Antageligt udført hos N.C. Møbler, Odense. 1960'erne. H. 74. L. 160. B. 75.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Vandskjolder. Brændmærker. Pletter.
Vurdering
1066288 |