2421/​925

Niels Clausen, tilskrevet

Fritstående skrivebord af teak på afrundede ben, front med seks skuffer og bagside med ruminddelinger. Antageligt udført hos N.C. Møbler, Odense. 1960'erne. H. 74. L. 160. B. 75.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Vandskjolder. Brændmærker. Pletter.

I Aarhus
Vur­dering

4.000–6.000 DKK

1066288 2.500 DKK