2421/889
Skrivebord med top lakeret mahogni, samt tre skuffer. Stel af grålakeret stål. H. 73. L. 115. D. 60.
Udført til Svalebækskolen som er tegnet af Arne Jacobsen 1956.
Nøgle medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Tørrevner. Hak og mindre afslag.
Vurdering
12 bud
872965 | ||
1008870 (Autobud) | ||
872965 | ||
1008870 (Autobud) | ||
872965 | ||
1008870 (Autobud) | ||
872965 | ||
1008870 (Autobud) | ||
872965 | ||
1008870 | ||
4689 | ||
1139218 |