2421/769
Spisebord af mahogni, stel med profilerede kanter, plade med hollandsk udtræk. 1940–50'erne. Udført og mærket hos C. B. Hansens Etabl. H. 76. L. 110/207 B. 72.
Brugsslitage. Ridser og mærker.
Vurdering