2420/​341

Yu Huiguang (f. 1945, d. 1996)

Et sæt på fire kinesiske paneler af porcelæn, dekoreret i farver med arkitektur og figurer i vinterlandskaber. Sign. Yu Huiguang. I rammer af bejdset træ. 20. årh. Lysmål 75×22. Rammer 107×43. (4)

En ramme buer, løftet finer i nederste, venstre hjørne samt mindre revne. Rammer med ridser og mærker samt mindre skader/mangler. Et panel buer let. Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl.

Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hammerslag

75.000 DKK

25 bud

1156961 75.000 DKK
1156339 70.000 DKK
1156961 65.000 DKK
1156339 60.000 DKK
1156961 55.000 DKK
893068 (Autobud) 50.000 DKK
1156961 48.000 DKK
893068 (Autobud) 46.000 DKK
1156961 44.000 DKK
893068 (Autobud) 42.000 DKK
1156961 40.000 DKK
893068 (Autobud) 38.000 DKK
1156961 36.000 DKK
893068 (Autobud) 34.000 DKK
1156961 32.000 DKK
893068 30.000 DKK
1156961 29.000 DKK
898311 28.000 DKK
998553 (Autobud) 27.000 DKK
898311 26.000 DKK
998553 12.500 DKK
893068 (Autobud) 12.000 DKK
998553 11.500 DKK
893068 8.500 DKK
1156961 8.000 DKK