2421/​70

Oscar Björck (f. Stockholm 1860, d. sst. 1929)

Portræt af doktorinde K. Walter. 1885. Sign. Oscar Björck. Olie på træ. 81×33.

Behov for let overfladerensning. Let buet træplade. Enkelte retoucheringer.

Fra i Aarhus
Vur­dering

15.000–20.000 DKK

816307 12.000 DKK

Levering i USA fra 980 DKK forudsat den endelige pris ikke overstiger 50.000 DKK