2418/155
Kinesisk krus af porcelæn, dekoreret i emaljefarver med drenge i leg, hank udformet som kviste H. 11 cm, derudover en skål i underglasur blå Diam. 15,5 cm. Endvidere skål med stiliseret design, sydøstasien H. 12 cm Diam. 25,5 cm. 19. årh. (3)
Proveniens: Dansk privatsamling
Aldersrelaterede spor.
Vurdering
Hammerslag
18 bud