2420/872
Carl-Harry Stålhane (f. 1920, d. 1990)
Tre vaser af stentøj, to modelleret med geometrisk dekor i relief. Dekoreret med hhv. blå, lysegrøn og turkisblå glasur. Sign. CHS. Udført og mærket hos Rörstrand, Sverige. H. hhv. 24, 12,2, og 18. (3)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 14. maj 2024
Vurdering
Hammerslag
22 bud