2420/​962

Højdejustérbar taburet med stel af patineret bøg, betrukket med lyst brunt skind. 1930–40'erne. H. 76–90.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Let løse samlinger. Senere betræk.

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

3.800 DKK

19 bud

883810 3.800 DKK
106569 3.600 DKK
883810 3.400 DKK
106569 3.200 DKK
883810 3.000 DKK
106569 2.900 DKK
883810 2.800 DKK
106569 2.700 DKK
883810 (Autobud) 2.600 DKK
106569 2.600 DKK
883810 (Autobud) 2.500 DKK
106569 2.400 DKK
883810 (Autobud) 2.300 DKK
106569 2.200 DKK
883810 2.100 DKK
903216 (Autobud) 2.000 DKK
883810 1.950 DKK
903216 1.550 DKK
883810 1.500 DKK