2420/​919

Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)

Skrivebord af teak i to dele bestående af bord samt skuffemodul. Skuffer med udskårede greb. Udført og mærket hos Karl Andersson & Söner, Sverige. H. 68 L. 68/136. D. 56/54. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.

Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hammerslag