2419/​857

Gigi Sabadin

“Fiora”. Et sæt på seks sidestole af ask med cirkelformet ryg. Sæde udspændt af patineret naturfarvet kernelæder. Udført ca. 1970–1980'erne hos Crassevig, Italien, stemplet. (6)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Skind med pletter.

Vur­dering

12.000 DKK

Hammerslag

8.500 DKK

8.500 DKK