2419/857
“Fiora”. Et sæt på seks sidestole af ask med cirkelformet ryg. Sæde udspændt af patineret naturfarvet kernelæder. Udført ca. 1970–1980'erne hos Crassevig, Italien, stemplet. (6)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Skind med pletter.
Vurdering
Hammerslag