2418/15
Kinesisk krukke af porcelæn, dekoreret i underglasur blå med de otte Udødelige. Låg af træ. I bunden dobbelt cirkelslag i blåt, 19. årh. H. 20.5 cm.
Proveniens: Dansk privatsamling.
Enkelte små brændingsfejl.
Vurdering
Hammerslag
16 bud