2421/​936

Vilhelm Lauritzen (f. Slagelse 1894, d. Gentofte 1984)

“Radiohuspendel”. Pendel af opalglas med wireophæng af forniklet metal. Udført hos Louis Poulsen. H. 38. Diam. 35.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Rust på montage. Manglende wires. Nogle kanthak. Ny ledning. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

I Aarhus
Vur­dering

4.000 DKK