2419/885
Fire stole af teak med synlige samlinger i kopstykket, betrukket i sæder med sort skind. Udført og mærket hos J. C. A. Jensen. 1950–60'erne. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Skind med større huller. En stol med afslag/stødmærker på kopstykke.
Vurdering
Hammerslag