2420/​578

Skakbord af palisander med felter af ask, kirsebær og palisander. Front med skuffe. 1960–70'erne. H. 75. L./B. 80.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Professionelt restaureret.

Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hammerslag