2421/​873

Charles Eames (f. 1907, d. 1978)

Ray Eames (f. 1912, d. 1988)

“Soft Pad”. Højdejustérbar armstol af aluminium med dreje- og vippefunktion og hjul. Sæde og ryg betrukket med sort skind. Model EA 217. Udført og mærket hos Vitra.

Alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Skind med pletter.

I Lyngby
Vur­dering

8.000 DKK

13 bud

814802 9.000 DKK
855127 (Autobud) 8.500 DKK
814802 8.000 DKK
855127 7.500 DKK
1030347 (Autobud) 7.000 DKK
855127 6.500 DKK
1030347 (Autobud) 5.500 DKK
864665 5.000 DKK
1030347 4.800 DKK
800207 4.600 DKK
1136317 (Autobud) 4.400 DKK
864665 4.200 DKK
1136317 4.000 DKK