2421/873
Charles Eames (f. 1907, d. 1978)
Ray Eames (f. 1912, d. 1988)
“Soft Pad”. Højdejustérbar armstol af aluminium med dreje- og vippefunktion og hjul. Sæde og ryg betrukket med sort skind. Model EA 217. Udført og mærket hos Vitra.
Alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Skind med pletter.
Vurdering
13 bud
814802 | ||
855127 (Autobud) | ||
814802 | ||
855127 | ||
1030347 (Autobud) | ||
855127 | ||
1030347 (Autobud) | ||
864665 | ||
1030347 | ||
800207 | ||
1136317 (Autobud) | ||
864665 | ||
1136317 |